Materace do spania – czy naprawdę mają duży wpływ na komfort snu?

Materace piankowe

Odpowiedni materac do spania ma olbrzymie znaczenie na efektywność i komfort naszego snu. Jeśli uda nam się wybrać idealny dla nas, dopasowany do potrzeb materac piankowy możemy być pewni, że komfort naszego snu znacząco się poprawi.

Bardzo ważnym elementem wyposażenia właściwie każdej sypialni jest odpowiednio dobrany materac do spania. Najważniejsze przy tego typu zakupie jest właśnie odpowiednie dopasowanie. Producenci materaców dbają o to w dużym stopniu, dlatego w szerokim wyborze materacy znajdziemy nie tylko materace piankowe, kieszeniowe czy lateksowe, ale także te dopasowane do naszego wzrostu, wagi czy dedykowane alergikom.

Odpowiednio dobrany materac do spania to gwarancja najwyższej jakości snu i wypoczynku oraz braku występowania problemów np. z kręgosłupem.

Dobry materac piankowy

Przy wyborze materaca, który powinien posłużyć nam przez lata, warto kierować się między innymi opinią dotychczasowych klientów danego producenta. W końcu zadowolony, wypoczęty i wyspany kolega to najlepsza rekomendacja dobrego materaca. Wiele pozytywnych opinii słyszy się o materacach piankowych ze sklepu ArtMedic Viscotherapy. Producent ten posiada w ofercie nie tylko materace piankowe, ale również kieszeniowe oraz materace na wymiar, co pozwala na udany zakup nawet w przypadku łóżka o niestandardowych wymiarach.

Czym są materace do spania?

Wybierając idealny materac do spania powinniśmy kierować się również polecanymi i sprawdzonymi rodzajami jego wykonania. Modne właśnie z uwagi na wysoką jakość i skuteczność są materace piankowe wykonane z termoelastycznej pianki VISCO, która posiada właściwości termoregulacyjne. W chłodniejszych temperaturach materac twardnieje, zaś przy kontakcie z wyższą temperaturą staje się bardziej miękki i elastyczny, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do naszego ciała i nie odkształca się.

Równie popularne stają się materace kieszeniowe, które są nowoczesną, ulepszoną wersją klasycznych, coraz rzadziej wybieranych materacy sprężynowych. W nowszej wersji każda sprężyna znajduje się w osobnej „kieszeni”, zapewniając tym samym większą elastyczność i dopasowanie materaca. Dzięki temu nasz sen i wypoczynek staje się w pełni efektywny.

Wygodny materac piankowy

Wpływ materacy piankowych na sen i zdrowie

Zbyt mała ilość snu powoduje, że jesteśmy rozdrażnieni i smutni. Badania przeprowadzone przez naukowców na całym świecie wykazały, że osoby które śpią krótko znacznie częściej wykazują negatywną reaktywność emocjonalną od osób, które śpią tyle, co trzeba. Brak snu osłabia także koncentrację oraz obniża inteligencję emocjonalną.

Niewielka ilość snu może powodować także zaburzenia gospodarki hormonalnej. To z kolei powoduje zwiększenie apetytu na potrawy wysokokaloryczne, mamy także ochotę zjeść znacznie więcej niż normalnie. Konsekwencją może być otyłość.

Niedobór snu nierzadko odbija się również na naszej mowie i wzroku. Objawia się to problemami z formułowaniem zdań i myśli czy powtarzaniem bez sensu słów. Czasem zdarzyć się mogą także halucynacje lub podwójne widzenie.

Kolejną częstą konsekwencją braku snu może być obniżona odporność. Brak snu sprawia więc, że organizmowi trudniej obronić się przed licznymi drobnoustrojami i zarazkami. Okazuje się, że ludzie śpiący krótko przeziębiają się średnio trzy razy częściej niż ci, którzy należycie się wysypiają.

Konsekwencje źle dobranego materaca piankowego

Źle dobrany materac piankowy może powodować niepożądane dolegliwości, takie jak bóle głowy, kręgosłupa, szyi czy mięśni. Ponadto, efektywny wypoczynek na źle dobranym materacu jest praktycznie niemożliwy.

Także dla dzieci, skutki źle dobranego materaca mogą być opłakane. Zaczyna się od uciążliwego dyskomfortu podczas snu, problemów ze snem, a kończy na bezsenności, wadach postawy, a także strachu przed spaniem we własnym łóżku. Dzieci, aby mogły prawidłowo się rozwijać, potrzebują wygodnego i odpowiednio miękkiego materaca, który zapewni im spokojny i zdrowy sen, i nie wpłynie niekorzystnie na ich rosnące kości.

Rodzice doskonale wiedzą, że sen jest maluchom potrzebny jak powietrze – jeśli jest go za mało lub jest zbyt płytki, dziecko wstaje niewyspane, jest osowiałe, w szkole ma problemy z koncentracją i nie może skupić się na nauce. Odpowiednio dobrany materac piankowy dla dzieci może rozwiązać te problemy – dzięki niemu maluch z chęcią będzie spał we własnym, wygodnym łóżku.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, ocena: 5,00 na 5)
Loading...


Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *