Nocleg w hotelu. To musisz zrobić zaraz po wejściu do pokoju!

Hotel

Nocowanie w hotelu jest nieodłącznym wręcz elementem wielu urlopów i wakacyjnych wyjazdów. Tymczasem, jest kilka rzeczy na które należy zwrócić szczególną uwagę jeszcze zanim rozpakujesz walizki w nowym miejscu Sprawdź co to!

Właśnie rozpoczął się Twój wymarzony urlop – chcesz wejść do pokoju hotelowego, rozpakować się i zacząć wakacje?Zanim to zrobisz musisz dobrze rozejrzeć się po całym pomieszczeniu. Powierzchownie wszystko może wydawać się w porządku, jednak rzeczywistość może srodze Cię zaskoczyć.

Dobrze się rozejrzyj i sprawdź wyposażenie

Jaka jest pierwsza rzecz, którą należy zrobić po wejściu do pokoju hotelowego? Gruntowne rozejrzenie się po całym pomieszczeniu. Jeśli o tym zapomnisz, a w pokoju znajduje się jakaś usterka, zostaniesz pociągnięty do odpowiedzialności. – zdradza były recepcjonista. Należy zastanowić się czy Twoje oczekiwania są zgodne z rzeczywistością, i czy został Ci przydzielony ten pokój, który rezerwowałeś. Ponadto należy sprawdzić, czy w środku znajduje się dokładnie to wyposażenie, którego oczekiwałeś i którego potrzebujesz.

Jedną z najważniejszych rzeczy, które powinieneś zrobić zaraz po wejściu do pokoju jest szukanie śladów pluskiew, które mogą być tam obecne niekoniecznie wskutek zaniedbania, ale np. przywędrować z czyjąś walizką. Obejrzyj dokładnie pościel i materac, sprawdź także kanapy, krzesła, fotele. Ostrożności nigdy za wiele – lepiej uniknąć zabrania do domu nieproszonych gości.

Sprzątanie w hotelu

Zadbaj o czystość i higienę

Co ciekawe, warto także mieć ze sobą swoje ręczniki. Choć te hotelowe są najczęściej czyste i wyprane, używa się do tego silnych środków chemicznych, które mogą np. Cię uczulić. Podobnie rzecz się ma w kwestii naczyń – zanim zdecydujesz się skorzystać z naczyń hotelowych, dokładnie je umyj.

W kwestii łazienki – niektóre hotele odkażają ją codziennie, a inne – myją na co dzień jedynie umywalki i toalety. Warto więc mieć przy sobie antybakteryjne chusteczki.

Jeśli na Twoim łóżku znajduje się narzuta, lepiej ją odłóż – niektóre z nich wymagają specjalnego prania, na które często brakuje czasu.

Sprawdź czajnik elektryczny

Podobno świetnym wyznacznikiem czystości w pokoju jest czajnik elektryczny, który w wyniku eksploatacji szybko się brudzi. Dziennikarz i były korespondent „Business Insidera” Harrison Jacobs twierdzi, że podczas licznych podróży ten patent świetnie się sprawdzał. Jeśli czajnik elektryczny jest czysty oznacza to, że cały pokój został najprawdopodobniej naprawdę gruntownie wysprzątany. Brudny czajnik może budzić wątpliwości co do czystości pokoju.

Pokojówka przestrzega gości hotelowych

Kobieta o pseudonimie Evangeline aktywnie przestrzega swoich fanów na TikToku odnośnie tego na co zwracać uwagę i na co uważać podczas pobytu w hotelu. Odwiedzając jej profil można m. in. dowiedzieć się, że kobieta napije się ze znajdującej się w pokoju szklanki, najpierw dokładnie ją myje. Nim sięgnie po pilot, wcześniej dezynfekuje go własnymi środkami czystości. Nie siada także na narzucie hotelowej w obawie o kontakt z zarazkami, co wynika z rzadkiego czyszczenia.

Evangeline radzi również, by nie chodzić po hotelowym pokoju boso, ponieważ w jej opinii pracownicy nie zawsze aż tak dokładnie sprzątają te miejsca.

Hotel co musisz wiedzieć

Sprzątanie pokoju hotelowego w 20 minut?

W praktyce okazuje się, że niedopatrzenia i niekompletne sprzątanie wynikają przede wszystkim z małej ilości czasu, jaką mają pracownicy na posprzątanie pokoju. Jak zdradza pewna wieloletnia pracowniczka jednego z polskich hoteli Alina:

– O tym głośno się nie mówi, ale na posprzątanie i przygotowanie pokoju w wielu przypadkach faktycznie nie mamy zbyt dużo czasu. Tempo pracy w niektórych hotelach jest naprawdę zawrotne. W pierwszej kolejności sprzątamy więc to, co konieczne i należy to zrobić w pierwszej kolejności. Nieraz jest tak, że na posprzątanie jednego pokoju mamy… 20 – 25 minut. Wszystko zależy od kwestii organizacyjnych, jakie panują w danym hotelu. Warto jednak pamiętać, żeby nie wrzucać wszystkich do jednego worka. Sporo hoteli trzyma bowiem odpowiednie standardy – mówi Alina.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...


Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *