Jak dbać o samochód wiosną? Praktyczne porady

Mycie samochodu

Jak dbać o samochód wiosną? Co trzeba sprawdzić po zimie i jak zabezpieczyć nasze auto przed ponownymi zabrudzeniami i mikro uszkodzeniami? Koniecznie zobacz nasz krótki poradnik, w którym wszystko wyjaśniamy.

Jak dbać o samochód wiosną? Już czas odpowiedzieć sobie na to pytanie, ponieważ wydaje się, że zimę mamy już za sobą. Zatem możemy pożegnać się z ciężkimi drogowymi warunkami i chemią drogową. To znakomita wiadomość dla naszych aut, które właśnie zimą są narażane na największe zabrudzenia i zniszczenia.

Jakie czynności przy aucie warto wykonać wiosną? Przede wszystkim należy sprawdzić jego stan po trudnych zimowych miesiącach – nie tylko ogólnie z zewnątrz, ale również podwozie i nadkola. Oprócz tego wypadałoby także skutecznie zabezpieczyć pojazd na kolejne miesiące, np. woskiem samochodowym, który nie tylko chroni karoserię, ale także pięknie odświeża jej wygląd – po zimie to się jak najbardziej przyda!

Szampon samochodowy mycie

Jednak zanim zaczniemy cokolwiek robić, na samym początku należy dokładnie umyć auto. Mycie samochodu to podstawa! Wszystkie niezbędne wskazówki można znaleźć w tekście: https://showcarshine.pl/blog/blog/jak-umyc-auto-reczne-mycie-samochodu-krok-po-kroku. Ręczne mycie samochodu może być równie dokładne jak to w myjni automatycznej, jednak trzeba wiedzieć, jak zrobić to dobrze. Zobacz, jak umyć samochód i jakich produktów użyć.

Mycie samochodu – od tego zacznij!

Dokładne umycie samochodu po trudnych zimowych miesiącach to podstawa – szczególnie jeśli w zimie zostało to zaniedbane. Trzeba pamiętać, że na pojeździe nadal może zalegać nie tylko brud, ale także niezwykle szkodliwa dla poszczególnych części samochodu chemia drogowa, np. sól. Dopiero gdy auto zostanie dokładnie umyte, można realnie ocenić stan pojazdu po zimie – zwracając uwagę na karoserię, szyby, a także np. podwozie. Dopiero czysty samochód odsłoni przed nami wszystkie swoje mankamenty.

Zatem jak mycie auta powinno wyglądać, aby można było powiedzieć, że jest skuteczne? Otóż trzeba przede wszystkim zdawać sobie sprawę, że jest to proces przynajmniej dwuetapowy:

1) mycie wstępne – ma na celu rozmiękczenie trudnych zabrudzeń i usunięcie tych powierzchownych, w tym przypadku sprawdzą się piany aktywne;

2) mycie właściwie – ma celu dokładne usunięcie wszystkich zabrudzeń z poszczególnych elementów samochodu, w tym przypadku na pewno sprawdzą się szampony samochodowe.

Woski samochodowe

Trzeba też oczywiście zdawać sobie sprawę z faktu, ze tylko profesjonalne produkty do mycia auta gwarantują skuteczne pozbycie się zabrudzeń. Można je znaleźć w sklepie ShowCarShine: https://showcarshine.pl/pielegnacja-lakieru/mycie. Mycie auta specjalistycznymi kosmetykami samochodowymi od sprawdzonych producentów to gwarancja wspaniałego efektu całego procesu pielęgnacyjnego. Zajrzyj do sklepu, aby przejrzeć całość oferty.

Woskowanie samochodu – zrób to wiosną!

Kiedy już porządnie umyjemy nasz samochód i sprawdzimy, w jakim jest stanie po zimie, wówczas możemy pomyśleć o jego zabezpieczeniu przed ponownym zabrudzeniem oraz odświeżeniu wyglądu. W tym przypadku świetnie sprawdzi się wosk samochodowy.

Woski samochodowe skutecznie zabezpieczają karoserię przed: zabrudzeniami, ptasimi odchodami, wilgocią, promieniami UV czy mikro uszkodzeniami. Wosk tworzy specjalną barierę na lakierze.

Jednak woskowanie samochodu ma jeszcze jedną zaletę – pięknie odświeża wygląd auta i pomaga utrzymać je w czystości. Otóż po nałożeniu wosku lakier ładnie się błyszczy, a jego kolor jest intensywny – samochód wygląda jak nowy! Oprócz tego gdy auto jest nawoskowane, znacznie łatwiej jest je myć, ponieważ wówczas brud nie utrzymuje się długo na pojeździe. Odświeżenie wyglądu auta po zimie to doskonały pomysł!

Najlepszej jakości woski samochodowe są dostępne w sklepie ShowCarShine: https://showcarshine.pl/pielegnacja-lakieru/woski-samochodowe. W ofercie znajdziesz wosk samochodowy naturalny, jak i syntetyczny. Woskowanie samochodu produktami od najlepszych producentów to najlepszy sposób na skuteczne zabezpieczenie lakieru oraz odświeżenie jego wyglądu.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...


Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *