Makijaż ślubny – najpopularniejsze propozycje

Makijaż ślubny musi prezentować się idealnie, ponadto powinien być dopasowany do konkretnego typu urody. Kobiety decydują się na różne makijaże ślubne – od tradycyjnych, po takie nieco bardziej odważne. Zatem jakie są najpopularniejsze makijaże ślubne ostatnich miesięcy?

Makijaż ślubny, jeśli jest wykonany profesjonalnie i starannie, potrafi wydobyć z kobiety wszystkie auty jej urody, ukrywając jednocześnie mankamenty. Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w życiu każdej kobiety, dlatego nic dziwnego, że każda pragnie wyglądać zjawiskowo i nieskazitelnie. Dobry makijaż ślubny jest w stanie zdziałać cuda! Jednak decydując się na konkretny jego typ, warto wcześniej skonsultować swój pomysł z makijażystką, która powinna nam doradzić, co będzie pasowało do typu naszej urody, a co raczej się nie sprawdzi. Zatem jakie makijaże ślubne są teraz na topie? Na co decydują się przyszłe panny młode? Zapraszam do dalszej lektury.

Makijaż ślubny – ogólne cechy

Przechodząc do opisu konkretnych makijaży, trzeba wspomnieć o ogólnych cechach makijażu ślubnego. Powinien on łączyć w sobie elementy zwykłego makijażu dziennego oraz fotograficznego. Musi być dyskretny, a jednocześnie idealnie podkreślający atuty kobiecej urody. Powinien także tuszować wszelkie ewentualne niedoskonałości cery. I co najważniejsze, musi być trwały, aby prezentował się pięknie do końca zabawy weselnej.

Najpopularniejsze propozycje makijażu ślubnego:

Ślubny make-up no make-up

Ta propozycja makijażu ślubnego jest zdecydowanie najbardziej delikatna. Świetnie sprawdzi się w przypadku kobiet, które na co dzień nie robią mocnego makijażu lub wcale się nie malują. Ten makijaż ślubny jest nastawiony przede wszystkim na zniwelowanie wszystkich niedoskonałości cery, która musi być nieskazitelna. Oczy maluje się delikatnymi, lekko mieniącymi się cieniami, a na usta nakłada się błyszczyk lub lekko różową pomadkę. Na policzki dodaje się odrobinę różu i rozświetlacza, aby cera wyglądała zdrowo i promiennie. To idealna propozycja dla wszystkich fanek naturalnego wyglądu.

Mocno podkreślone usta

Mocno podkreślone usta to jeden z gorętszych trendów w makijażu ślubnym ostatnich miesięcy. Przyszłe panny młode decydują się na pomadkę czerwoną, w kolorze fuksji lub ciemniejszego brązu, który przypomina odcień nude. Mocniej podkreślone usta pięknie prezentują się w towarzystwie delikatnie tylko pomalowanych oczu, gdzie stawia się głównie na sztuczne rzęsy (jednak nie teatralne, tylko przypominające naturalne). Oprócz tego na policzki nakłada się odrobinę bronzera i rozświetlacza. W takim makijażu pięknie prezentują się panie z ciemnymi włosami i nieco ciemniejszą karnacją.

Zoom na oko

Kolejna propozycja to makijaż ślubny skupiony głównie na wyeksponowaniu oka. W tym przypadku pole do popisu jest bardzo duże, bowiem można zdecydować się na klasyczne smoky lub coś bardziej szalonego, np. makijaż w kolorze fuksji. Do tego dodaje się jeszcze sztuczne rzęsy, usta pozostawiając w kolorze nude lub naturalnym, podkreślając ich naturalny odcień błyszczykiem. Ten rodzaj makijażu skutecznie powiększa oczy, nadając głębi naszemu spojrzeniu. Na taki makijaż ślubny często decydują się panie na co dzień chodzące w okularach – w dzień ślubu zamieniają okulary na soczewki i szaleją z mocniejszym makijażem oka.

link do kolczyków

Tak jak wspomniałam wcześniej, makijaż ślubny powinien być nastawiony na nieskazitelność kobiecej cery, bowiem w tym ważnym dniu każda z nas pragnie prezentować się jak gwiazda filmowa. Profesjonalnie wykonany makijaż pięknie wygląda zarówno na żywo, jak i na zdjęciach – i to bez względu na jego rodzaj. Każda kobieta ma inne makijażowe preferencje i lubi co innego, dlatego decydując się na konkretny rodzaj makijażu ślubnego, wybierzmy zgodnie z naszym poczuciem estetyki – najważniejsze jest to, abyśmy czuły się pięknie, a nie groteskowo. Starannie wykonany makijaż pięknie dopełni elegancka i modna biżuteria (jej różne rodzaje znajdziesz na stronie mybaze.com z biżuterią), tworząc kompletny i stylowy look.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...


Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *