Materace piankowe – lekarstwo na bezsenność i chroniczne zmęczenie

Materace piankowe

Materac do spania powinien być wygodny, ułatwiać zasypianie i zapewniać zdrowy spokojny sen. Tymczasem tylko 30% Polaków śpi na materacach, a blisko 50% deklaruje problemy z bezsennością. To na czym śpisz, ma ogromne znaczenie, niewygodne łóżko jest jedną z przyczyn bezsenności.

Materace piankowe termoelastyczne zapewniają wygodny komfortowy i regenerujący sen. Pianka termoelastyczna zwana również zapamiętującą dopasowuje się sylwetki i pozycji, w której śpisz. Materac do spania z pianką termoelastyczną skraca do minimum poszukiwanie wygodnej pozycji do snu. Tymczasem zbyt długi czas zasypiania, wielogodzinne poszukiwanie komfortowej pozycji do spania mogą być przyczyną bezsenności. Materace piankowe nie tylko ułatwiają zasypianie, śpiąc w komfortowej pozycji, nie budzisz się w nocy.

Ponadto materace do spania z pianki zapamiętującej zapewniają cyrkulację powietrza i utrzymują stałą temperaturę w czasie snu. Przegrzanie i marznięcie jest kolejną przyczyną bezsenności i problemów z zasypianiem.

Dobry materac piankowy

Materace piankowe

Obecnie najlepsze materace do spania są wykonane z pianki zapamiętującej, która ma właściwości termoelastyczne. Pianka pod wpływem ciepła i ciężaru ciała przystosowuje się do kształtu ciała, co jest niezwykle ważne w przypadku osób, które mają problem z zasypianiem. Ponadto dobre materace do spania, zapewniają większą powierzchnię podparcia ciała, do takich należą materace piankowe Viscotherapy. Materace piankowe Viscotherapy przybierają kształt ciała, przez co zmniejsza się nacisk i przez całą noc krew swobodnie krąży, a organizm jest dobrze dotleniony.

Kręgosłup osoby śpiącej na materacu Viscotherapy przez całą noc jest dobrze podparty i nie wygina się. Ponadto materace do spania Viscotherapy zapewnia stałą cyrkulację i temperaturę, dzięki czemu nie dochodzi do przegrzania i marznięcia w nocy. Jest to niezwykle ważne w przypadku osób, które cierpią na bezsenność. Przegrzanie i marznięcie są częstymi przyczynami bezsenności. Ponadto materace Viscotherapy mają specjalny wkład przeciwbakteryjny i przeciw roztoczom, są więc odpowiednie dla alergików, którzy przez uciążliwe objawy alergii mają problemy z zasypianiem. Zajrzyj na stronę ArtMedic Viscotherapy i znajdź model dla siebie!

Zdrowy sen to zdrowy organizm

Sen jest bardzo ważną częścią naszego życia, dorosły człowiek powinien przesypiać około 8 godzin na dobę. W czasie snu cały organizm regeneruje się i odpoczywa. Prawidłowy sen odpowiada za dobrą kondycję psychofizyczną, a także prawidłowe funkcjonowanie wszystkich organów. Brak snu powoduje problemy z koncentracją, rozdrażnienie, spadek odporności organizmu. Długotrwała bezsenność może prowadzić nawet do chorób psychicznych i ogólnoustrojowych.

Materace piankowe

Dobry materac do spania na problemy z bezsennością i zmęczenie

Przesypiamy prawie ⅓ całego życia, osoby cierpiące na bezsenność część tego czasu spędzają na oczekiwaniu na sen. A mimo to tylko co 3 osoba śpi na materacu, pozostali śpią na wersalkach i niewygodnych sofach. To na czym śpimy, ma ogromny wpływ na jakość i długość snu. Wybór dobrego materaca do spania to podstawa dobrego, zdrowego snu. Materace z pianki termoelastycznej dopasowują się do fizjologicznej budowy ciała i pozycji spania. Powierzchnia podparcia ciała jest większa i zmniejsza się ucisk na tkanki, nie dochodzi do zamknięcia naczyń krwionośnych i niedokrwienia w czasie snu. Dobre krążenie i swobodny przepływ krwi to dobrze dotleniony organizm przez całą noc. Śpiąc na dobrym materacu, szybciej zasypiasz, lepiej wypoczywasz.

Kiedy należy wymienić materac na nowy

Długość i jakość snu mają ogromny wpływ na jakość życia. Można spać wiele godzin i po przebudzeniu być niewyspanym a wręcz zmęczonym. Sygnałem, że należy wymienić materac na lepszy, jest problem ze znalezieniem odpowiedniej pozycji do spania, oraz częste budzenie w nocy. Chroniczne zmęczenie, niewysypanie się nawet po wielogodzinnym śnie, ból pleców po przebudzeniu, migrena każdego poranka, problemy z koncentracją, rozdrażnienie i bóle mięśni. Są to sygnały świadczące o złej jakości materaca, na którym śpisz.
Nie czekaj już teraz kup dobry materac do spania, w końcu na sen poświęcasz aż ⅓ swojego życia. Spraw by ten czas był przyjemny. Materace Viscotherapy to zdrowy efektywny sen, który zapewnia dobrą kondycję całego organizmu i ma wpływ na samopoczucie oraz zdolności psychofizyczne człowieka.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...


Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *