Siłownie zewnętrzne jako alternatywa dla tradycyjnych klubów fitness

Siłownie zewnętrzne

Siłownie zewnętrzne zaczynają wyrastać jak grzyby po deszczu i mają coraz więcej swoich zwolenników. Co jest ich największą zaletą? Kto może z nich korzystać? Jaki trening jesteśmy w stanie przeprowadzić w siłowniach plenerowych? Aby poznać odpowiedzi na te pytania zapoznaj się z dalszą częścią tego tekstu.

Co to są siłownie zewnętrzne?

Siłownie zewnętrzne to przede wszystkim znakomita opcja dla wszystkich osób poszukujących aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Wyposażone są w zestawy urządzeń, które do tej pory można było spotkać w tradycyjnych siłowniach i klubach fitness. Przystosowano je do montażu na zewnątrz, głównie w przestrzeniach ogólnodostępnych, takich jak: parki, szkoły czy osiedla. Siłownie zewnętrzne dotarły do Polski parę lat temu i zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością, zarówno wśród osób młodych, jak i tych starszych.

Dzieje się tak dlatego, że są one przystosowane dla osób w każdym wieku. Dla dzieci jest to przede wszystkim miejsce dla zabawy, z kolei osoby dorosłe mogą tutaj wykonywać niezbędne ćwiczenia, które poprawią ich ogólną kondycję fizyczną. Niektóre siłownie plenerowe przystosowane są również do osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Projektem, wykonaniem oraz montażem urządzeń tworzących siłownię zewnętrzną zajmuje się jedna z czołowych na rynku firm FitPark.pl. Zamówienie tego typu projektu oraz montażu w tej firmie gwarantuje najwyższą jakość wykonania siłowni zewnętrznej, a także fachowe doradztwo oraz pomoc w realizacji pomysłu. Siłownia zewnętrzna stworzona przez FitPark to zdecydowanie najlepszy wybór!

Siłownia na zewnątrz

Zalety ćwiczenia na siłowniach zewnętrznych

Największą zaletą siłowni plenerowych jest to, że są one łatwo dostępne i bezpłatne. Nie musimy więc kupować karnetu lub podpisywać długoterminowej umowy. Ćwiczymy ile chcemy i kiedy chcemy, bez żadnego limitu czasowego. Siłownie zewnętrzne nie są również tak oblegane jak tradycyjne obiekty. Nie musimy więc czekać w kolejce do poszczególnych urządzeń, a nawet jeżeli się to zdarzy, to możemy w tym czasie pooddychać świeżym powietrzem. Mieszkańcy dużych miast mogą codziennie ćwiczyć w innym miejscu, dzięki czemu unikną ewentualnej monotonii.

Podczas ćwiczeń nie jesteśmy również zmuszani do słuchania nielubianej przez nas muzyki, która bardzo często leci w tradycyjnych klubach fitness. Siłownie zewnętrzne przywitają nas za to pięknym śpiewem ptaków, który szybko uwolni nas od negatywnych emocji. Nasze nerwy zostaną również złagodzone poprzez wszechobecny zielony kolor szumiących drzew. Z kolei dostęp do świeżego powietrza znakomicie dotleni cały nasz organizm.

Siłownie plenerowe są czynne przez cały rok, niezależnie od pogody. Można więc tam ćwiczyć nawet w czasie deszczu albo podczas mroźnych dni. Taki trening dodatkowo wzmacnia oraz hartuje nasze ciało. Dzięki temu rzadziej będziemy chorować oraz łapać przeziębienia. Należy jednak pamiętać o odpowiednim ubiorze, który zabezpieczy nas przed zbytnim wychłodzeniem organizmu. W chłodniejsze i wietrzne dni doskonale sprawdzi się wszelkiego rodzaju odzież termoaktywna.

Siłownie zewnętrze pozwalają w znakomity sposób urozmaicić trening biegowy albo spacer z dziećmi. Bardzo często zlokalizowane są one przy placach zabaw, więc kiedy nasze dziecko korzysta z piaskownicy lub zjeżdżalni, to my możemy odbyć w tym czasie trening. Korzystanie z tego typu siłowni w okresie letnim zagwarantuje nam również wspaniałą i równomierną opaleniznę.

Siłownie zewnętrzne

Z jakiego sprzętu możemy skorzystać odwiedzając siłownie zewnętrzne?

Odwiedzając kluby fitness i tradycyjne siłownie w oczy rzuca się cała masa różnorodnego sprzętu do ćwiczeń. Początkujące osoby bardzo często nie wiedzą do czego one służą oraz jak z nich prawidłowo korzystać. Siłownie zewnętrzne są dużo mniejsze i posiadają w większości niezbędne maszyny do odbycia ogólnorozwojowego treningu, takie jak:

wahadło – pozwala wzmocnić mięśnie skośne brzucha oraz pasa biodrowego
rowerek – przede wszystkim wzmacnia kończyny dolne
motylek – wzmacnia mięśnie ramion oraz klatki piersiowej
orbitrek – poprawia sprawność kończy górnych oraz dolnych
stepper – przede wszystkim angażuje mięśnie zlokalizowane w obrębie stawu biodrowego
wioślarz – znakomicie wzmacnia mięśnie grzbietu, nogi i ramiona
biegacz – angażuje staw biodrowy oraz mięśnie nóg
drabinka i drążek poziomy – pozwalają wzmocnić mięśnie grzbietu oraz ramion
prasa nożna – wzmacnia kończyny dolne

Największą zaletą sprzętu oferowanego przez siłownie zewnętrzne jest jego prosta obsługa. Na każdym urządzeniu znajduje się czytelna instrukcja, w której wyszczególniona jest informacja o tym, jakie partie mięśniowe można ćwiczyć. Maszyny nie posiadają również regulowanego obciążenia, ćwiczymy więc na nich używając ciężaru własnego ciała.
 

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, ocena: 5,00 na 5)
Loading...


Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *