Pielęgnacja atopowej i suchej skóry – kosmetyki Dexeryl

Naturalne kosmetyki

Pielęgnacja skóry atopowej i suchej zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych. Taki rodzaj problemów skórnych wymaga bowiem wiele cierpliwości i uważnej pielęgnacji. Dexeryl to nowoczesny wyrób medyczny, który doskonale radzi sobie z problematyczną skórą.

Dexeryl to jest nowoczesny preparat dedykowany pielęgnacji skóry suchej i atopowej. Jeśli zmagamy się z problematyczną skórą, testowanie sprawdzonych kosmetyków, nawet tych będących zupełną nowością na rynku, jest wręcz wskazane. Wszystko dlatego, że najczęściej to właśnie za pomocą metody prób i błędów dobieramy odpowiednie preparaty do naszej suchej lub atopowej skóry. Nasza skóra tego nie lubi – zmagając się z suchością czy atopowym zapaleniem powinniśmy sięgać tylko po testowane i polecane przez specjalistów produkty.

Jak wygląda pielęgnacja atopowej skóry?

Aby omówić temat pielęgnacji atopowej skóry należy wyjaśnić podstawowe pojęcia, takie jak to co to jest atopowe zapalenie skóry? Atopowe zapalenie skóry (AZS), znane również pod nazwą egzema, to przewlekła choroba skórna, objawiająca się odnawiającym zapaleniem. Bardzo charakterystycznym dla atopowego zapalenia skóry jest silny świąd oraz nawracające okresy zaostrzenia. Warto zaznaczyć, że występowanie AZS u dzieci jest nawet 10-krotnie częstsze niż u dorosłych. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji możemy jednak łagodzić objawy choroby i zmiany skórne.

Pielęgnacja skóry suchej i atopowej to zagadnienie niezwykle ważne – tylko dzięki odpowiedniej pielęgnacji jesteśmy w stanie zapobiec powstawaniu nowych ognisk chorobowych, a także właściwie nawilżyć skórę. Oprócz stosowania dedykowanych preparatów, takich jak kremy i emolienty, które nawilżają, odżywiają i natłuszczają skórę, bardzo pomocne są także odpowiednie kąpiele – krótkie i ciepłe, zamiast długich i gorących. Przy skórze atopowej powinniśmy także zdecydowanie ograniczyć stres i w razie potrzeby stosować wilgotne opatrunki.

Pieolęgnacja atopowej skóry

Pielęgnacja skóry suchej

Pielęgnacja suchej skóry jest niezwykle istotna z uwagi na długotrwałe efekty jej zaniedbania – dłużej utrzymująca się suchość skóry bywa niezwykle uciążliwa, a nierzadko prowadzi do dodatkowych skutków ubocznych w postaci pękającego naskórka czy uporczywego bólu lub podrażnienia.

Przyczyn nadmiernej suchości naszej skóry jest naprawdę wiele. Mogą to być czynniki zewnętrzne w postaci warunków atmosferycznych, niewłaściwej pielęgnacji (np. poprzez stosowanie kosmetyków, które dodatkowo przesuszają skórę czy używanie zbyt silnych detergentów), nieodpowiedniej diety (np. złe nawyki żywieniowe lub niedostateczne nawodnienie organizmu) czy chorób takich jak atopowe zapalenie skóry, nowotwory lub problemy z tarczycą. Poprzez stosowanie odpowiednich preparatów (przede wszystkim kremów z wysokim filtrem) oraz chronienie skóry przed innymi szkodliwymi czynnikami faktycznie dbamy o jej stan, nawilżamy i odżywiamy.

Kosmetyki roślinne

Dexeryl do skóry atopowej i suchej

Dexeryl jest marką, która produkuje wysokiej jakości preparaty dedykowane pielęgnacji skóry suchej i atopowej. Kosmetyki Dexeryl są wyjątkowymi żelami, kremami i emolientami, które – co ważniejsze – są jednocześnie wyrobami medycznymi. To właśnie dlatego ich działanie – w porównaniu do produktów dostępnych w zwykłych drogeriach – jest potwierdzone i bezpieczne, a przede wszystkim doskonale widoczne.

Jednym z czołowych produktów, które możemy zakupić na stronie Dexeryl jest krem do skóry suchej i atopowej. Produkt jest skuteczny, łagodzi napięcie, redukuje swędzenie i działa łagodząco w miejscach skłonnych do występowania egzemy. Ten preparat jest przeznaczony do stosowania na skórę sucha lub atopową, jako leczenie uzupełniające. Dzięki kremowi Dexeryl, a także innymi dostępnymi na stronie preparatami, poradzisz sobie z problematyczną skórą i pozbędziesz niekomfortowych objawów atopowej choroby skóry czy nadmiernych przesuszeń.

Pielęgnacja skóry suchej i atopowej jest ważna, ponieważ pozwala nam zahamować rozwój choroby i poprawić kondycję skóry. Właściwe nawilżenie i odżywienie jest tak istotne, ponieważ dzięki temu nie pogarsza się kondycja już i tak problematycznej skóry. W walce z chorobą taką jak atopowe zapalenie skóry odpowiednia pielęgnacja jest kluczowa, gdyż to właśnie na niej opiera się walka z jej efektami. Warto więc zainwestować w odpowiedni krem, taki jak Dexeryl – już teraz!

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, ocena: 5,00 na 5)
Loading...


Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *